KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 18:57 Bu haber 911 kez okundu
 
Sırbıstan'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Heyet, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç tarafından karşılandı.
SİYASET Haberi
Sırbıstan'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kurulu yıl dönümü 81 ilde olduğu gibi yurt dışında da büyük coşkuyla kutlandı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sırbistan’da bulunan, Türkiye- Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin başkanlığındaki Bursa heyeti, Belgrad Büyükelçiliği’nin düzenlediği Cumhuriyet bayramı resepsiyonuna katıldı.

Heyet, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç tarafından karşılandı.

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği mesajın okunduğu resepsiyonda konuklarına Sırpça hitap eden Bilgiç, bu yıl Türkiye ile Sırbistan arasındaki diplomatik ilişkilerin de 140'ıncı yılını kutladıklarını anımsatarak, "Sırbistan ile Türkiye birbirine sınırla değil, gönülden bağlıdır. Yaşasın Sırbistan-Türkiye dostluğu." dedi.

Resepsiyona katılan Bursa heyetine başkanlık eden Türkiye- Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ile birlikte Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve AK Parti 24,25 ve 26. Dönem Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sırbıstan'da, Cumhuriyet, Bayramı, coşkusu,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.