KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
07 Mayıs 2008 - Çarşamba 00:11 Bu haber 177 kez okundu
 
SML`DE DEPREM VE YANGIN TATBİKATI
ˮÖNEMLİ OLAN FELAKET BAŞA GELMEDEN TEDBİR ALMAKTIR.ˮ
- Haberi
SML`DE DEPREM VE YANGIN TATBİKATI

Salih İbrahim Kırcalı Sağlık Meslek Lisesi Sivil Savunma Kulübü öğrencileri ve İnegöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün işbirliği ile okul binasında ve okulun bahçesinde deprem ve yangın tatbikatı düzenlendi.

 

 

Öğrencilerin, olası bir deprem veya yangın gibi afetler anında okul binasını, paniğe kapılmadan ve sağlıklı bir şekilde nasıl boşaltacaklarının tatbiki olarak gösterildi. Gerçekleştirilen tatbikatta, öğrencilerin okul binasını güvenli bir şekilde boşaltmasının ardından, okulun ikinci  katında temsili olarak mahsur kalan öğrencileri, İnegöl Belediyesi İtfaiye Ekipleri ilk önce şişme yatağa atlatarak kurtardı. Daha sonra ise İnegöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün merdivenli itfaiye aracı ile okul binasının üçüncü katında temsili olarak mahsur kalan öğrenciler, kısa sürede ve başarıyla kurtarıldılar.

 

 

Öğrencilerin olağan dışa durumlarda, yangın ve deprem anında neler yapabileceklerini öğrenmeleri gerektiğini ifade eden Salih İbrahim Kırcalı Sağlık Meslek Lisesi Müdür Vekili Abdurrahman Bozkurt, “İnegöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve okulumuzun Sivil Savunma Kulübü işbirliği ile yangın ve deprem anında öğrencilerimiz neler yapması gerektiğini tatbiki olarak gösterdiler. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve İnegöl İtfaiye Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: SML`DE, DEPREM, VE, YANGIN, TATBİKATI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.