KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
06 Mayıs 2008 - Salı 00:11 Bu haber 170 kez okundu
 
ŞÜKRÜNAİLİPAŞA`DA PİLAV GÜNÜ
PİLAV GÜNÜNE ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ VELİSİ KATILDI.
- Haberi
ŞÜKRÜNAİLİPAŞA`DA PİLAV GÜNÜ

Şükrü Nailipaşa İlköğretim Okulu Müdürlüğü ve Okul Aile Birliğinin işbirliği ile düzenlenen Pilav Günü, geçtiğimiz Cumartesi günü saat 13.00 de Çakırlar düğün salonunda, yoğun öğrenci velisi bayanların katılımı ile gerçekleştirildi.

Okula gelir elde edilmek üzere, hayır sever esnaflardan toplanan ve öğrenci velilerinin evlerinde hazırladıkları 287 adet çeşitli ev eşyalarının satışa sunulduğu Pilav Gününün açış konuşmasını yapan Okul Aile Birliği Başkanı  İlhan Yeşil, okul yönetimi ile birlikte, eğitim ve öğretim gibi zor fakat onurlu bir işe Okul Aile Birliği olarak küçük bir destek ve katkılarının olması için Pilav Gününü düzenlediklerini belirterek, okul idaresine, öğretmenlere hayır sever esnaflara teşekkür etti.

Şükrü Nailipaşa İlköğretim Okulu Müdürü Hikmet Şencan ise konuşmasında, "Her çocuk kendine özgüdür, her çocuk biriciktir, her çocuğun yetenekli, becerikli olduğu bir alan vardır, olmalıdır. Sevilen ve oynayan çocuk genellikle sağlıklıdır. Çünkü gelişme dönemine göre, çocuk sevmeden önce sevilmelidir. Sevgiyi almalı, sevgiye doymalıdır ki, onu başarıyla paylaşabilsin" dedi.

Çağın tüm gelişmiş ülkelerinin eğitime büyük önem verdiğine dikkat çeken Hikmet Şencan, "Bu sorunun çözümünü kolaylaştıracak en önemli unsur, insanlarımızın, kalkınmanın gerçekleştirilmesinde eğitimin rolünü çok iyi anlamalarının sonucu olarak, daha çok ve daha nitelikli eğitim talep eder hale gelmiş olmalarıdır. Sevgi ve şefkat anlayışı ile yürüttüğümüz eğitim çalışmalarımızın gerçekleştirilmesinde bize destek olan kuruluşlara, hayır severlerimize, değerli velilerimize, Okul Aile Birliği Başkanı ve üyelerine, Yeşiller Lokantası ve Atrium Eğlence Merkezi sahibi ve yöneticilerine, basın yayın kuruluşlarına teşekkür ediyor, gönülden desteklerinin devam edeceğine inanıyorum, saygılar sunuyorum"  şeklinde konuştu.

Müzik öğretmeni Aslı Kaya`nın yönetimindeki Okul Korosu seslendirdiği şarkılar, Sınıf Öğretmeni Filiz Kayalı`nın yönetimindeki okulun folklor ekibinin sergilediği Bursa yöresi halk oyunları beğeni ile izlendi. Bin kişilik hazırlanan Pilav ikramının ardından Pilav Gününe katılanlar müzik eşliğinde bol bol oynayıp eğlendiler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ŞÜKRÜNAİLİPAŞA`DA, PİLAV, GÜNÜ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.