Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 12:47
 
SURİYE’DE ‘BARIŞ PINARI’ ESECEK
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNCE TÜRKİYE'NİN GÜNEYİNDE FIRAT KALKANI VE ZEYTİN DALI HAREKATLARIYLA KAZANILAN SINIR ÖTESİ BAŞARILARIN ARDINDAN, ŞİMDİ DE FIRAT'IN DOĞUSUNDAKİ TERÖR HEDEFLERİNİ YOK ETMEK İÇİN DÜZENLENECEK HAREKATA İLİŞKİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI. GÜN BOYU SURİYE SINIRINA KOMANDO VE TECHİZAT TAKVİYESİ YAPILIRKEN, MEHMETÇİK TETİĞE BASMAK İÇİN ARTIK SADECE TEK BİR EMİR BEKLİYOR.
GÜNDEM Haberi
SURİYE’DE ‘BARIŞ PINARI’ ESECEK

Suriye’deki terör koridorunu ortadan kaldırmak için Fırat'ın doğusuna düzenlenecek operasyon öncesi hazırlıklar sona erdi.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Suriye’ye harekat için tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Bakanlığın twitter hesabında yapılan paylaşımda, “Türk Silahlı Kuvvetleri vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, 82 milyon vatandaşımızın huzur ve güvenliğine yönelik tehdit, tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle ve ‘Ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışıyla mücadeleye hazırdır” denildi.

Bakanlığın açıklamasında ayrıca, “Türk Silahlı Kuvvetleri, sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına asla müsamaha göstermeyecektir. Harekat için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

KOMANDOLAR SURİYE’YE GEÇİŞ YAPTI

Bu arada bölgeye asker ve teçhizat takviyesi de sürüyor. Akşam saatlerinden itibaren Kilis’te askeri hareketlilik yaşandı.

Hatay istikametinden gelen 110 araçlık askeri konvoy Kilis’in Elbeyli ilçesi üzerinden Suriye’ye geçiş yaptı. Komandoların Münbiç sınırındaki EL Bab’ta konuşlanacağı bildirildi.

SINIRA SEVKİYAT SÜRÜYOR

Çeşitli birliklerden takviye amaçlı Suriye sınır hattına gönderilen zırhlı personel taşıyıcılardan oluşan yaklaşık 50 araçlık konvoy da gerekli ikmalleri yapmak için Hatay’ın Kırıkhan ilçesine geldi.

İkmalin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında konvoy suriye sınır hattına doğru yeniden yola çıktı.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SURİYE’DE, ‘BARIŞ, PINARI’, ESECEK,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.