KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 14:36 Bu haber 2026 kez okundu
 
Sürücülere ceza yağdı
Yaygın trafik denetimleri yoluyla ihlalleri azaltmak, tüm dünyada trafik güvenliği için temel ilke kabul edilmekte, trafik denetimleri etkin bir şekilde yapılmadığında çeşitli kural ihlallerinin arttığı görülmektedir.
ASAYİŞ Haberi
Sürücülere ceza yağdı

Bu yönde alınan tüm tedbirlere rağmen, trafik kural ve kısıtlamalarına karşı duyarlı olmayan sürücülerin; seyir halinde cep telefonu kullanmaya devam ettikleri, trafikte dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmaları nedeniyle tehlike ve uyarı işaretlerine bile çoğu zaman duyarsız kaldıkları, şerit izleme, takip mesafesi ve kavşak kurallarına uymamaları nedeniyle çok sayıda kazaya karıştıkları, Elektronik Denetim Sistemlerinin bulunmadığı ve trafik ekiplerinin bulunmadığı kavşaklarda kırmızı ışık ihlali yaptıkları ve ekseriyetle emniyet kemerlerini de takmadıkları gözlemlenmektedir.

Trafik güvenliğinin sağlanması, kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazaların önlenmesi, sürücüler üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunun arttırılması amacıyla, 24-25 Haziran 2020 tarihinde sivil ve resmi ekiplerimizin katılımıyla “ihbarlı emniyet kemeri, cep telefonu ve kırmızı ışık” ihlallerine yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde;

100.362 araç/sürücüsü denetlendi,
6.967 sürücüye emniyet kemeri kullanmamaktan,
7.654 sürücüye seyir halinde cep telefonu kullanmaktan,
8.182 sürücüye kırmızı ışık ihlalinden dolayı işlem yapıldı,
688 araç trafikten men edildi,
41 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı,
Toplam 22.217 trafik kural ihlali tespit edilerek cezai işlem uygulandı.
Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sürücülere, ceza, yağdı,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.