KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
22 Mayıs 2008 - Perşembe 00:10 Bu haber 195 kez okundu
 
TAPU KADASTRO TEŞKİLATI 161 YAŞINDA
KUTLAMALAR KOKTEYL VE SERGİYLE SONA ERDİ
DÜNYA Haberi
TAPU KADASTRO TEŞKİLATI 161 YAŞINDA

21 Mayıs 1847 tarihinde kurulan Tapu ve Kadastro Teşkilatının kuruluşunun 161. yıl dönümü dün İnegöl’de de törenlerle kutlandı.

Kutlamalar Dün sabah ilk olarak Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından kaymakam durmuş gençer ve belediye başkanı Alinur aktaşa yapılan ziyaretler ile başladı.

 

Dün saat Saat 15.00’de ise Kaymakam Durmuş Gençer, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başsavcı Adem Yazar,  Savcı Sevgi Ağca, Hakimler Fatih Aydoğan ve Salih Taş, Yenice Belediye Başkanı Ramiz Yiğit, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, Malmüdürü Ahmet Turgut, Sivil Savunma Müdürü Burhanettin Aydınlı, Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Kemal Malgaralı, İnegöl Emlakçılar Derneği Başkanı Zekai Akyürek ile Tapu ve Kadastro personelinin katılımı ile Tapu Müdürlüğü salonunda kokteyl düzenlendi.

 

Kokteylde Ayrıca teşkilatta kullanılan araç ve gereçlerden oluşan sergi izlenime açıldı. Kaymakam durmuş gençer ve protokol üyeleri tapu müdürlüğü personelinden kullanılan araç gereçlerle ilgili bilgi aldılar.

 

Kaymakam durmuş gençer, tapu kadastro bilgi sistemi projesinin yakın zamanda hayata geçeceğini, vatandaşların ve kamu kurumlarının hizmetine sunulacağını belirterek, bu sistemin çağdaş devletlerde olması gereken bir proje olduğunu ifade etti.

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TAPU, KADASTRO, TEŞKİLATI, 161, YAŞINDA,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.