KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 19:25 Bu haber 376 kez okundu
 
TBMM 2,5 aylık aranın ardından açılıyor
SEVGİLİ İZLEYENLER 18 TEMMUZ’DAKİ SON OTURUMUN ARDINDAN KAPANAN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ, YAKLAŞIK 2 BUÇUK AYLIK ARANIN ARDINDAN 1 EKİM SALI GÜNÜ YENİ YASAMA YILINA BAŞLIYOR. MECLİS’İN GÜNDEMİNDE YARGI REFORMU İLK SIRADA YER ALIYOR.
SİYASET Haberi
TBMM 2,5 aylık aranın ardından açılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 73 günlük aranın ardından açılıyor.

 

1 Ekim’de  Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk işi yargı reformu ve strateji belgesi olarak bilinen değişiklik teklifi olacak. Çalışma bu hafta tamamlanacak.

 

MECLİS’İN İLK GÜNDEMİ YARGI REFORMU OLACAK

 

AK Parti milletvekillerince Meclis’e yasa teklifi olarak sunulacak düzenleme ekim ayının ilk haftası meclis adalet komisyonunda görüşülmeye başlanacak.

 

Meclis iç tüzüğü de ikinci gündem maddesi olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uygun yeni iç tüzük hazırlanacak.

 

MECLİS İÇ TÜZÜĞÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPILACAK

 

16 Nisan referandumuyla halkın vize verdiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için bir takım değişiklikler yapılmıştı. Yeni dönemde sisteme uygun yeni bir iç tüzük hazırlanması planlanıyor.

 

Yeni yasama yılında hayvan hakları ile ilgili kurulan araştırma komisyonu raporunun ardından, hayvan hakları ile ilgili yeni bir yasal düzenleme de hazırlanacak. Hayvan hakları düzenlemesinin kısa süre içerisinde Genel Kurul’a gelmesi hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TBMM, 2,5, aylık, aranın, ardından, açılıyor,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.