KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
15 Eylül 2010 - Çarşamba 14:52 Bu haber 165 kez okundu
 
‘TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM’
ORMAN YANGINLARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞLER YAŞANDIĞINI SÖYLEYEN ORMAN İŞLETME MÜDÜRÜ HAKKI GEDİK VATANDAŞI UYARDI
GÜNDEM Haberi
‘TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM’

Son Dönemlerde Meydana Gelen Anız Yangınlarıyla Alakalı Bir Basın Açıklaması Düzenleyen  Orman İşletme Müdürü Hakkı Gedik Bu Yıl Orman Yangınlarında Önceki Yıla Göre %75lik Düşüşler Olduğunu Ve Tedbirin Elden Bırakılmaması Gerektiğini Söyledi.

 

1 ekim itibari ile ormana giriş yasağının biteceğini ifade eden gedik, “vatandaşların ormana girmelerinin serbest olması ateş yakmalarına göz yumulacağı anlamına gelmiyor. Yılın en tehlikeli aylarını yaşıyoruz. Vatandaşların anız ve orman yangınlara karşı daha dikkatli olmaları gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

Bu yıl 6 anız yangını meydana geldiğini ve bu anız yangınlarının 12 hektarlık alana zarar verdiğini belirten gedik, “Eylül ayı itibari ile yağmurlar başladı. Ancak meydana gelebilecek bir lodosta yangın riskinin yüksek olmasından dolayı halkımızın rehavete kapılmaması ve yangınlara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Görülecek olan en ufak dumanı ücretsiz olarak 177 alo orman yangın hattına ihbar etmel

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ‘TEDBİRİ, ELDEN, BIRAKMAYALIM’,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.