KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Mayıs 2008 - Cuma 00:10 Bu haber 315 kez okundu
 
TIP FAKÜLTESİ POLİKLİNİĞİ YIL SONUNDA AÇILIYOR
BAŞKAN AKTAŞ İNŞAAT ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
DÜNYA Haberi
TIP FAKÜLTESİ POLİKLİNİĞİ YIL SONUNDA AÇILIYOR

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine bağlı olarak, İnegöl Meslek Yüksekokulu Yerleşkesinde tahsis edilen yerde, İnegöl Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanan Polikliniklerin, yıl sonuna kadar İnegöllülerin hizmetine sunulacak.

Dün, İnegöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Y. Doç. Dr. Yahya Işık, AK Parti Belediye Meclis üyeleri Hakkı Baydar ve Eşref Özçetin, Belediye Fen İşleri Müdürü Ahmet Aka ve Poliklinik binasının inşaatını üstlenen müteahhit firmanın temsilcisi Murat Aytar ile birlikte inşaat çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gerek İnegöl protokolü, gerek Ankara ayağı olarak İnegöl’de, Tıp Fakültesine bağlı bir poliklinik açılması yönünde çokça girişimleri olduğunu, ilgili kurumlarla yapılan çalışmalar sonrasında bugün bu girişimlerin somut olarak gerçekleştirilmekte olduğunu söyledi.

Daha önce Uludağ Üniversitesi Rektörü Mustafa Yurtkuran’ın beraberindeki heyetle İnegöl Meslek Yüksekokulu Yerleşkesinde yaptıkları incelemeler sonrası bu binanın Poliklinik olabileceği kararı çıktığını belirten Başkan Alinur Aktaş, “Polikliniğe dönüştürülecek bu iki katlı bina, daha önce idari bina olarak yıllarca hizmet vermiş. Binanın tadilatı ve bütün iç donanımı, sağlığa verdiğimiz ehemmiyetin bir başka örneği olarak, İnegöl Belediyemiz tarafından yapılacaktır. Binanın, komple yenileme ve tadilat işlemi için yaklaşık 10 günden beri müteahhit firma çalışmalarını yürütmektedir. Bir katının taban alanı 325 metrekare olan binanın 650 metrekare toplam alanı mevcuttur.

Binanın tadilatı çerçevesinde, duvarların yeniden bakım ve onarımı, alçı sıva işlemleri, dış boyası, zemin kaplaması, pencere ve kapıları kısacası akla gelebilecek her yeri yenilenerek modern bir bina haline getirilecektir. Yine tadilat çerçevesinde, binanın eskimiş ahşap çatısı çelik çatı şeklinde tamamen yenilenecektir. Bina içerisinde laboratuar, kan alma ünitesi, röntgen ve ultrason bölümleri, dâhiliye, kardiyolaji ve EKG üniteleri ile personel idari bölümleri oluşturulacaktır. Binanın tadilat işlemleri 128 bin 500 YTL ihale edildi. 3 ay gibi bir zaman planlaması sonrasında tadilat işlemleri  tamamen bitirilecektir. Polikliniğin iç donanım malzemelerini de İnegöl Belediyesi olarak biz karşılayacağız. Güzel İnegöl’ümüzün sağlık alanındaki açmazları, yapılan bu üstün gayret ve girişimlerle ortadan kaldırılmaya devam edecektir. Polikliniğin şimdiden ilçe insanına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Y. Doç. Dr. Yahya Işık ise, Poliklinik sürecinin Rektör Mustafa Yurtkuran’ın  ziyareti ile başladığını belirterek, hizmete açılacak Polikliniklerle İnegöl’deki  sağlık konusundaki sıkıntıların çözümüne önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Yerleşkedeki 20 bin metrekarelik kapalı alanların 10 bin metrekarelik bölümünü kullandıklarını, Poliklinik için tahsis edilen binanın kullanılmayan bölümde yer aldığını belirten Y. Doç. Dr. Yahya Işık, Üniversitenin böyle projelerin bulunduğunu, aynı şekilde bir Polikliniğin de Gemlik’te hizmete açılacağını kaydetti.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TIP, FAKÜLTESİ, POLİKLİNİĞİ, YIL, SONUNDA, AÇILIYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.