KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
19 Mayıs 2008 - Pazartesi 00:10 Bu haber 155 kez okundu
 
TÖREN ALANINDA BOĞA PANİĞİ
HUYSUZLANAN BOĞALAR ÖĞRENCİLERE SALDIRDI
DÜNYA Haberi
TÖREN ALANINDA BOĞA PANİĞİ

bugün, İlçe stadyumunda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri sırasında, Kurtuluş Savaşını simgeleyen kağnıyı çeken iki boğanın aniden huysuzlanıp, öğrencilerin üzerine doğru koşmaları, tören alanında panik yaşanmasına neden oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı içinde yer alan Kurtuluş Savaşını simgeleyen kağnı gösterisi için, İnegöl’e bağlı Çitli köyünden temin edilen iki adet boğa, tören alanında gösteri sırasını beklerken, bir yandan güneşin, bir yandan kırmızı giysili öğrencilerin, bir yandan da yoğun gürültünün etkisiyle aniden huysuzlanıp, çektikleri kağnı ile birlikte hızla öğrenci gruplarının üzerine doğru koşmaya başladılar.

Çitli köyünden nezaret için gelen iki kişi, zaptedemeyince öğrencilerin arasına dalan kağnı arabalı boğalar, öğrenciler arasında panik yarattı. Boğaların üzerlerine geldiğini gören öğrenciler, boğaların önünden kaçmak için sağa sola koşuşmaya başladılar.

Panik sırasında Kız Meslek Lisesi öğrencilerinden Büşra Vatansever, Kadriye Asa ve Mukaddes Ünver olay yerinde baygınlık geçirdiler. 112 Acil Ambulansı ile İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisine götürülen öğrenciler buradaki müdahaleden sonra bir müddet müşahede altında tutulduktan sonra evlerine gönderildiler.

Huysuzlanan kızgın boğalar, emniyet mensupları ile tören alanındaki görevliler tarafından güçlükle zaptedilip, stadyumun dışına çıkarıldılar. Büyük panik yaşayan öğrenciler uzun süre kendilerine gelemediler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TÖREN, ALANINDA, BOĞA, PANİĞİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.