KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Mayıs 2008 - Perşembe 00:09 Bu haber 304 kez okundu
 
ÜNİ-KÖY PROJESİNE GÜNDÜZLÜ KLÖYÜNDEN START VERİLDİ
REKTÖR YURTKURAN VE 4 DEKAN KÖYLÜLERLE BİR ARAYA GELDİ
DÜNYA Haberi
ÜNİ-KÖY PROJESİNE GÜNDÜZLÜ KLÖYÜNDEN START VERİLDİ

Uludağ üniversitesi rektörlüğü kültür sanat kurulu tarafından yaklaşık 1 yıl önce köylerde ekonomik ve sosyal gelişime katkıda bulunmak amacıyla başlatılan üniversite- köy işbirliği projesi kapsamında, Uludağ üniversitesi rektörü prof.dr. Mustafa yurtkuran ile tıp, veterinerlik, ziraat ve fen edebiyat fakültelerinin dekanları, öğretim görevlileri ve asistanlarından oluşan 30 kişilik kültür sanat kurulu bugün inegöle bağlı gündüzlü köyünü ziyaret etti.

 

Kaymakam durmuş gençer ve Uludağ üniversitesi İnegöl meslek yüksekokulu müdürü yrd. Dç. Dr. Yahya ışığında katıldığı ziyarette veterinerlik fakültesi öğretim görevlileri hayvancılıkta dikkat edilmesi gereken konularda gündüzlü köyü halkına bilgiler verdiler.

 

 

Ziyarette bir konuşma yapan kaymakam durmuş gençer, gördüğü manzaradan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Uludağ üniversitesinin bilgi ve birikimlerini vatandaşlarla paylaşmasının önemine değinerek, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 Uludağ üniversitesi rektörü prof.dr. Mustafa yurtkuran ise dağ köylerinin ardından projenin tüm köylere yayıldığını, Uludağ üniversitesi bünyesindeki fakültelerin köylerdeki vatandaşlarla bilgi ve birikimlerini paylaştığını ifade ederek hedeflerinin 30 köye ulaşmak olduğunu söyledi.

 

Gündüzlü köyü muhtarı selim çakmak ise rektör yurtkuran ve öğretim görevlilerine teşekkür etti.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ÜNİ-KÖY, PROJESİNE, GÜNDÜZLÜ, KLÖYÜNDEN, START, VERİLDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.