KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 11:07 Bu haber 464 kez okundu
 
Üniversite öğrencilerine aşure ikramı
Büyükşehir Belediyesi tarafından Muharrem Ayı nedeniyle Uludağ Üniversitesi öğrencilerine aşure ikram edildi. Üniversitenin merkez yerleşkesinde yapılan etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı.
EĞİTİM Haberi
Üniversite öğrencilerine aşure ikramı

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cuma namazını Uludağ Üniversitesi Camii’nde kıldı. Namaz çıkışında ‘Büyükşehir Belediyesi tarafından’ üniversite öğrencilerine ve cemaate, aşure ikramında bulunuldu. Başkan Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Bursa milletvekilleri Refik Özen, Osman Mesten ve Zafer Işık, stantta yan yana durarak gelenlere aşure dağıttı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, Uludağ Üniversitesi’ni kazanan ve okuyan tüm öğrencilerin yeni eğitim yılının hayırlı olmasını diledi. Muharrem Ayı nedeniyle Cuma günü bir taşla birkaç kuş vurmak istediklerini belirten Başkan Aktaş, “Hem cami inşaatını inceleyelim, hem rektör hocamızla durum değerlendirmesi yapalım, hem de Cuma namazını kılıp öğrencilerimize aşure ikram edelim, onların ağızlarını tatlandıralım istedik. Farklı zamanlarda vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz, bugünü de öğrencilerimize ayıralım istedik. Aşuremizi onlarla tatlandırdık. Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve protokol üyeleri, aşure dağıtımının ardından Üniversite Camii ve Müştemilatını Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ni ziyaret ederek, inşaatı devam eden yeni üniversite camii hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Aktaş ve beraberindekiler, daha sonra yine üniversite kampüsünde yapılan Öğrenci Toplulukları Buluşması’na katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite, öğrencilerine, aşure, ikramı,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.