KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 15:29 Bu haber 1838 kez okundu
 
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti
MAGAZİN Haberi
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti

ABD'li soul müzik efsanesi Bill Withers, kalbe bağlı komplikasyonlar sebebiyle 81 yaşında Los Angeles'ta yaşamını yitirdi.


“Ain’t No Sunshine” ve “Lean On Me” gibi efsane şarkılarıyla hafızalara kazınan Bill Withers hayatını kaybetti. Sanatçı için ailesi “Dünyayı birleştirmek için çalışan bir kalbi olan münferit adam” ifadesini kullandı.

Withers Ailesi’nden yapılan açıklamada, “O, insanlarla dürüstçe konuşur ve onları birbirine bağlardı” cümlesi yer aldı.
 
Pürüzsüz bariton vokalleri ve muhteşem soul düzenlemeleriyle bilinen Withers, 1970’li yıllarda yazdığı “Just The Two Of Us”, “Lovely Day” ve “Use Me” gibi şarkılarıyla hatırlanıyor.
 
1985 yılında kayıt yapmayı bıraksa da Bill Withers’ın şarkıları R&B ve hip-hop tarzları üzerindeki etkisini bugün bile sürdürüyor.
 

 
Corona virüsü dünyayı kasıp kavururken, Withers’in meşhur şarkısı “Lean On Me” sözleri nedeniyle ölümcül pandemiye yönelik mücadeleyle özdeşleştirilmişti.
 
Birçok sosyal medya kullanıcısı, sağlık çalışanlarına destek için “Lean On Me” şarkısını kendi yorumlarıyla seslendirdi.
 
Gospel müziğine çalan “Lean On Me” şarkısı, Wtihers’ın West Virginia eyaletine bağlı bir kömür madeni kasabasındaki hayatında tecrübe ettiği deneyimlere dayanıyor.
 
Kısa kariyeri süresinde üç Grammy Ödülü’ne değer görülen Bill Withers’ın bu eseri, eski ABD başkanları Bill Clinton ve Barack Obama’nın göreve başlama törenlerinde çalınmıştı.
 
Bill Withers’ın şarkıları “The Hangover,” “28 Days”, “American Beauty”, “Jerry Maguire”, “Crooklyn”, “Flight”, “Beauty Shop”, “The Secret Life of Pets” gibi birçok filmde kullanıldı.
 
Efsane müzisyen 2015’te “Rolling Stone” dergisine verdiği bir röportajda, “Ben virtüoz değilim fakat insanların kendilerini özdeşleştirebilecekleri şarkılar yapabildim” demişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü, sanatçı, hayatını, kaybetti,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.