KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
13 Mayıs 2008 - Salı 00:10 Bu haber 200 kez okundu
 
YENİ ARITMA TESİSİNİN TEMELİ 15 MAYIS`TA ATILIYOR
ˮYAPILACAK TESİSLE İNEGÖL RAHAT BİR NEFES ALACAK.ˮ
DÜNYA Haberi
YENİ ARITMA TESİSİNİN TEMELİ 15 MAYIS`TA ATILIYOR

 

İnegöl belediyesi ve İnegöl organize sanayi bölgesinin ortak projesi olan ve mevcut arıtma tesisinin kapasitesini 55.000 metreküpten 130.000 metreküpe çıkaracak olan yeni atıksu arıtma tesisinin temeli 15 Mayıs Perşembe günü atılıyor.

 

Mevcut atıksu arıtma tesisinsin yetersiz kalması dolayısıyla yapılacak olan ve İnegöl ve çevresine rahat bir nefes aldırması beklenen proje ile ilgili bilgi vermek amacıyla bugün İnegöl ticaret ve sanayi odasında bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Basın toplantısına İnegöl belediye başkanı Alinur aktaş, itso başkanı metin anıl ve yönetim kurulu üyeleri, OSB müdürü Erol eruğur katıldı.

 

Basın toplantısında ilk konuşmayı Yapan itso başkanı metin anıl, hızla sanayileşen ve nüfus yoğunluğu artan İnegöl de, mevcut arıtma tesisinin yetersiz hale geldiğini, yeni tesisin uzun yıllar inegölü ve osb yi rahatlatacağını ifade etti.

 

Belediye başkanı Alinur aktaş ise, temeli 15 mayıs Perşembe günü atılacak yeni arıtma tesisinsin mayıs 2009 da bitirilmesinin planlandığını, projenin türkiyeye örnek olacağını, projeyle enerji ve doğalgaz konusunda tasarruf sağlanacağını söyleyerek açışla tüm ilçe halkını davet etti.

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YENİ, ARITMA, TESİSİNİN, TEMELİ, 15, MAYIS`TA, ATILIYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.