KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
15 Mayıs 2008 - Perşembe 00:10 Bu haber 182 kez okundu
 
YENİ HASTANE İÇİN YENİCE`DEN 106 DÖNÜMLÜK ARAZİ
YENİCE BELEDİYE BAŞKANI RAMİZ YİĞİT:
DÜNYA Haberi
YENİ HASTANE İÇİN YENİCE`DEN 106 DÖNÜMLÜK ARAZİ

İnegöl’de yapılması planlanan 400 yataklı yeni hastanenin yeri ile ilgili tartışmalar sürüyor.

 

Milletvekili Sedat kızılcıklının yeni hastane yeri olarak Perşembe pazaryerinin bulunduğu alanı önermesinin ardından yeni hastanenin nereye yapılacağı konusunda farklı görüşler ortaya çıkıyor.

 

 

Siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yeni hastane yeri ile ilgili görüşlerini dönem dönem düzenledikleri basın toplantılarıyla açıklamışlardı.

 

İlk olarak Perşembe pazaryerine yapılması önerilen 400 yataklı yeni hastanenin karalar köyü sırtları, istaş arazisi, endüstri meslek lisesi arazisi ile temiz havası ve suyuyla doğal güzelliklerin hakim olduğu yenice beldesinde yapılması görüşleri ortaya atıldı.

 

 

28 Nisan 2008 tarihinde televizyonumuzda ekrana gelen yerel platformda da yeni hastane yeri,  konunun taraflarıyla enine boyuna tartışılmış, programa canlı telefon bağlantısıyla katılan vatandaşlar yeni hastanenin tertemiz havası ve suyuyla doğal güzelliklere sahip olan yenice beldesinde yapılmasını istemişlerdi.

 

 

Konu ile ilgili tartışmalar halen sürerken, Yenice beldesindeki 106 dönümlük üniversite yapılması planlanan arazinin, gerek temiz havası ve suyu gerekse ferah bir ortam olması nedeniyle yeni hastane için kullanılması fikri ağırlık kazandı.

 

yapımında son aşamaya gelinen güney Marmara nın en büyük rehabilitasyon merkezinin de Yenice beldesinde yer almasının yeni hastanenin yenice beldesine yaptırılması fikrini güçlendiriyor. 

 

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yenice belediye başkanı Ramiz yiğit üniversiteye ayrılan 106 dönümlük araziyi hastane için tahsis edebileceklerini, proje ve izinlerin hazır olduğunu yenicenin inegölden ayrı düşünülmemesi gerektiğini, yeni hastanenin tüm altyapı hizmetlerinin bittiği ve doğal güzelliklere sahip olan yenice beldesine yaptırılması gerektiğini ifade etti.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YENİ, HASTANE, İÇİN, YENİCE`DEN, 106, DÖNÜMLÜK, ARAZİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.