LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
03 Haziran 2008 - Salı 00:09 Bu haber 294 kez okundu
 
YENİCE BELDESİNDEKİ AĞIR KOKU NEREDEN GELİYOR?
BOYA ATIKLARI ÇEVRE KİRLİLİĞİNE SEBEP OLUYOR
DÜNYA Haberi
YENİCE BELDESİNDEKİ AĞIR KOKU NEREDEN GELİYOR?

Yenice beldesi sanayi bölgesindeki tek boya tekstil firması olan, güzeldağ tekstil firmasına ait arıtma tesisisin çalışmaması çevre kirliliğini beraberinde getiriyor. Yenice beledesine giden vatandaşlar belde girişine yaklaştıklarında ağır bir kanalizasyon kokusuyla karşı karşıya kalıyor .

 

Yenice beldesinde yaşayan vatandaşlar yıllardan beri her nefes aldıklarında bu kokunun etkisi altında kalıyorlar. bugün tepkilerini dile getirmek amacıyla ilgili firmaya basın mensuplarıyla birlikte giden dere mahallsesi muhtarı şükrü kutluca ve belde sakinlerinden asım doğru,  yetkililerinin kendilerini muhattab almamasına tepki göstererek tekstil fabrikasının arıtma tesisi önünde basın açıklaması yaptılar . tekstil firması yetkilileri basın mensuplarını görünce daha önce çalıştırmadıkları arıtma tesisini göstermelikte olsa çalıştırmak zorunda kaldılar.

 

Yenice beldesinde yaşayan vatandaşların bu kokunun yenice belediyesi arıtma tesisinden geldiği konusundaki tereddütleride yaşanan bu olayla ortaya çıkmış oldu, basın mensupları çekim yaparken bile çevreye yayılan ağır koku nedeniyle bölgede durmakta zorlandı.

 

basın mensupları daha sonra ise  yenice belediyesine ait arıtma tesisine giderek bu ağır kokunun nereden geldiğini karşılaştırma fırsatı buldu. Yenice belediyesi arıtma tesislerine gelen yenice belediye başkanı ramiz yiğit başkan yardımcısı Harun demiray ve meclis üyesi saim emirli yenice beldesi halkından aynı tepkileri kendilerininde aldıklarını belediye olarak kendi arıtma tesislerinin iki yıldan beri düzenli bir şekilde çalıştığını her ay periyodik olarak çevre il müdürlüğünden gerekli  raporları aldıklarını ve burada arıtılan suyun yenice beldesinde sulama suyunda kullanılabilir olduğunu raporlarla ispat etti.

 

Başkan yiğit, İlgili tekstil fabrikasına defalarca uyarı gönderdiklerini belediye olarak sadece 125 ytl ceza kesebildiklerini bunun dışında yaptırım güçlerinin olmadığını söyledi.

 

Yiğit, Geçmiş dönemlerdeki idarecilerin o dönemde çarpık yapılaşmaya göz yumduklarını belirterek illede sorumlu aranıyorsa o dönemdeki idarecilerdir dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YENİCE, BELDESİNDEKİ, AĞIR, KOKU, NEREDEN, GELİYOR?,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.