KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
15 Eylül 2010 - Çarşamba 14:54 Bu haber 141 kez okundu
 
YENİCE’DE YAŞANAN VAHŞETE MÜEEBBET!
2 SANIĞA MÜEBBET, SUÇU BİLDİRMEYEN BİR KİŞİYE 7 AY HAPİS, 5 KİŞİ İSE BERAAT ETTİ
GÜNDEM Haberi
YENİCE’DE YAŞANAN VAHŞETE MÜEEBBET!

AV TÜFEĞİYLE VURDUKLARI 24 YAŞINDAKİ SEYHAN ZAFER`İ MEZARA GÖMDÜKTEN SONRA ÜZERİNE ÇAM FİDANI DİKTİKLERİ İDDİA EDİLEN 2`Sİ TUTUKLU 8 KİŞİNİN DAVASINDA KARAR ÇIKTI.  TUTUKLU 2 SANIĞA MÜEBBET, SUÇU BİLDİRMEDİĞİ İDDİA EDİLEN BİR KİŞİYE 7 AY 15 GÜN CEZA VERİLİRKEN, 5 KİŞİ İSE BERAAT ETTİ

 

 

SANIKLARA VERİLEN CEZAYI AZ BULAN ACILI ANNE-BABA GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI. ACILI BABA, TÜM SANIKLARIN CEZA ALMASI İÇİN AİHM`YE KADAR GİDECEĞİNİ SÖYLEDİ

  

 

 

Bursa`nın İnegöl ilçesinde av tüfeğiyle vurdukları 24 yaşındaki Seyhan Zafer`i mezara gömdükten sonra üzerine çam fidanı diktikleri iddia edilen tutuklu 2 sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Suçu bildirmediği iddia edilen şahsa verilen 7 ay 15 günlük hapis cezası ertelenirken, diğer 5 tutuksuz sanık ise beraat etti. Karara isyan eden maktulün anne ve babası, sanıkların hepsine ceza verilmesi gerektiğini belirtirken gözyaşlarına boğuldu.

 

2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde "adam öldürmek" suçundan müebbet hapsi istenen tutuklu sanıklar S.G. ile R.Y. ile olaya karıştıkları iddiasıyla tutuksuz yargılanan E.K., A.Ç., E. G., B.K., B.A. ve B.Ş., son kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanıklardan S.G., R.Y.`nin cinayetle bir ilgisinin olmadığını, Seyhan Zafer`i kendisinin öldürdüğünü ifade ederek, "Cinayeti ben işledim. Seyhan`ı ben öldürdüm. R.Y. ve E.K. ise sadece Seyhan`ın gömülmesi olayında vardı" dedi.

 

TUTUKLU SANIK S.G: "CİNAYETİ BEN İŞLEDİM, DİĞERLERİ SUÇSUZ"

Mahkeme heyeti başkanın cinayeti neden işlediğini sorması üzerine sanık S.G., "Biz bir gün önce Seyhan ve arkadaşları ile kavga etmiştik. Kendisi ile bu konuyu konuşmak istiyordum. Arabada konuşurken Seyhan bana ana avrat küfür etti. Araçtan indik ve kavga ettik. Çok sinirlenmiştim, otomobilin bagajında bulunan av tüfeğini alarak kendisine ateş ettim. Yaralanmıştı, bir kez daha ateş ettim ve öldürdüm. Daha sonra kazma kürek aldık. Cesedi gömmeye karar verdik. R.Y. ve E.K., İnegöl Mezarlığı kalabalık

olduğu için Yenice Mezarlığı`na gömmemizi söyledi. Ben cesedin gömme işine karışmadım. Ben öldürdüm, R.Y. ve E.K. ise gömdü" diye konuştu.

 

ACILI BABA DURUŞMADA SİNİR KRİZLERİ GEÇİRDİ

Sanığın savunması dinleyen maktulün babası H.Z. ise sinir krizleri geçirdi. "Şerefsizler" diye bağıran baba H.Z.`yi mahkeme heyeti başkanı sakin olması için uyardı. Öfkesine hakim olamayan baba sanıklar için, "Oğlumu sizin öldürdüğünüzü biliyordum. Ben sizi neden öldürmedim ki?" diyerek konuştuktan sonra duruşma salonunu terk etti.

Mahkeme, davanın tutuklu sanıkları S.G. ve R.Y.`e "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası verdi. Suçu bildirmediği iddiasıyla 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan tutuksuz sanıklardan E.K.`nin cezası ise ertelendi. Diğer tutuksuz sanıklar A.Ç., E.G., B.K., B.A. ve B.Ş. ise beraat etti.

Sanıklara verilen cezayı az bulan maktulün anne ve babası, duruşma çıkışında karara isyan etti. Anne D.Z.`nin gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Baba H.Z. ise, "Oğlumu katledenlere verilen bu ceza yetmez. Onlara ağırlaştırılmış müebbet hapis vermeleri gerekirdi. Kararı temyiz edeceğim. Gerekirse AİHM`ye kadar gideceğim" diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YENİCE’DE, YAŞANAN, VAHŞETE, MÜEEBBET!,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.