LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 14:46 Bu haber 722 kez okundu
 
Yıldırım'da Belediye Personeline Afet Bilinci Eğitimi
Yıldırım Belediyesi personeline, Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü tarafından temel afet bilinci ve simülasyon uygulama eğitimi verildi.
- Haberi
Yıldırım'da Belediye Personeline Afet Bilinci Eğitimi

Yıldırım Belediyesi, personeline yönelik verdiği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. Bursa Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü tarafından personele ‘Temel Afet Bilinci ve  Simülasyon Uygulama Eğitimi’ konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Eğitimde personele temel afet bilinci anlatılırken; personelin deprem anında ve sonrasında nasıl davranması gerektiği, olası bir yangında yapılması gerekenleri, hafif arama kurtarma teknikleri konusunda bilgiler verildi.

Teorik eğitim ardından ise Bursa Afet Eğitim Merkezi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta senaryo gereği çıkan yangın uzman ekipler tarafından uygulamalı olarak söndürüldü. Belediye personeline yangın tüpünün nasıl kullanılacağının da gösterildiği tatbikatta, bazı çalışanların yakılan ateşi yangın tüpüyle söndürdüğü tatbikat gerçeğini aratmadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıldırım'da, Belediye, Personeline, Afet, Bilinci, Eğitimi,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.