Fatih AKKUŞ


BİR AN OLSUN DÜŞÜNÜN!

Öyle bir takım düşünün ki sahada en tecrübeliler arasında 18/19 yaşında çocuklar olsun.


Öyle bir takım düşünün ki sahada en tecrübeliler arasında 18/19 yaşında çocuklar olsun.

Hafta sonu kız arkadaşıyla gezecek yaşta olsa da koca bir şehri attıkları veya attırdıkları gollerle mutlu edip, umutlandırıyorlar. 

Hafta içerisinde daha küçük yaştakiler gol atıp, penaltı kurtararak daha da moral oluyor. Bir şehir daha ne ister ki! 

Düşünsene sahada son zamanların en çok konuşulan isimleriyle maça çıkıyorsun. Avrupa’da bile transfer listelerinde isimleri geçiyor. Yıldız transferler, çilekler, mangolar havada uçuşurken futbol piyasasında Bursaspor kendi bağrından Vakıfköy’den çıkardığı piliçlerle sahada mücadele ediyor. Bu çocuklar galip gelsede, gelmese de ben sonuna kadar arkasındayım. Biz sonuna kadar yanındayız.

Eskiden hayaller kurardık ya hani “Vakıfköyden çıkardığımız futbolculara 3, 5, 10 milyon Euro’ya satsak borcu kapatsak” işte o zaman, bu zamanmış. Ali, Vefa, Çağatay, Eren, Tuğbey, Ertuğrul, Keremler ve daha niceleri. Bizler çok şanslıyız aslında. Seneler sonra televizyondan izlerken “Elimde büyüdü” diyebileceğimiz bir nesil sahada bizi sırtlıyor. Nereye transfer olursa, olsun. Hepsinden Allah razı olsun. 

Ankara deplasmanında da Mustafa Er ve talebelerine sonuna kadar güveniyoruz. Skor ne olursa, olsun bu takıma güvenmeye devam edecek ve ne olursa, olsun eleştirmeyeceğim. Bursaspor yönetimini de kutluyorum. Belki imkansızlıktan, belki de bilerek açmadılar transfer tahtasını. Bunun gerçek sebebi beni ilgilendirmez ancak iyi ki sezon başında açılmadı. Eğer ki o tahta açılsaydı en az 10 transfer yapılacak ve bu gençlerin çoğu ya kiralık gidecek, ya da Bursaspor’a küstürüleceklerdi. Şimdi devre arası açılırsa tahta en azından araya bir iki tecrübeli transferi yapılacak ve Bursaspor’un hem büyük bir borç batağına batmasına engel olunacak, hem de taraftar kriz geçirmeyecek. İsimler ne kadar tecrübeli olursa, beklenti o kadar büyüyor. Bir teşekkür de Vakıfköy’ün gizli kahramanlarına. Aylarca maaş almadan çalıştır hocalar, personeller, koordinatörler. 2 sene önce çok uğraş verildi bu jenerasyon için. Sabahlara kadar uğraştı Görkem Akbaş ve ekibi. Özellikle onlara da bir kez daha teşekkür ederiz. Sportif anlamda bağlı bulundukları yönetim başarısız olmuş olabilir ancak onlar gibi bütün yöneticiler üzerine düşeni yapsaydı ki yapmadılar Bursaspor bu halde olmazdı. Bir teşekkür de bu çocukların her şeyiyle ilgilenen Hayrettin Gülgüler’e Vefa, Ali, Tuğbey, Kerem hepsi onun eseridir. Şimdilerde Hakan Cenkçiler sahada, Serhat Arı, Ceyhun Yaman, Emir Topuk da dışarıda Vakıfköy için çırpınıyor. Seneler sonra yeni Ali, Burak, Ramazan, Ataberk için onlara çok iş düşüyor.