Tolga Bahadır ŞİMŞEK


BURSASPOR İÇİN HAYALCİ DEĞİL! GERÇEKÇİ OLALIM.

Vakıfköy alt yapı ağırlıklı kurulan takımımızı ve Teknik heyetimizi bu zamana kadar göstermiş oldukları onur mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum.


Mustafa Er hocamız hatasıyla sevabıyla bir kolej takımı oluşturarak saha içinde ve saha dışında dayanışmacı mücadelesini sonuna kadar ortaya koymuştur. Fakat taktik,teknik ve gençlerimizin yapmış olduğu saha içi bireysel hatalardan dolayı onları acımasızca eleştirmek büyük haksızlık olur.

                        Haftalardır veya aylardır tam anlamıyla düzenli alamadıkları mali hakları ve primleri üzerine yönetimsel otorite boşluğundan kaynaklanan, ulusal transfer söylentileri ve gelişmeler, takım üzerinde maalesef  motivasyonu da olumsuz yönde etkilemiştir. Bursasporlu genç oyuncuların şuanda en büyük sorunlarından birisi GELECEK KAYGISIDIR!!! Yönetimde otorite, mali güçle ve profesyonellikle yönetebilecek uzmanlık ve işbirliği ile olur. Yoksa sosyal medyada fotoğraf vererek, kurumlarda forma dağıtarak ve Bursaspor Başkan ve yöneticiliği sıfatı ile boş reklam yapmakla bu işi bir yere kadar götürebilirsiniz. Sözüm ona bu söylediklerimiz sadece bu yönetim için değil, bu amaçla iş başına gelen bütün yönetim ve üyeleri için geçerlidir.

                        Bursaspor kulübünde geçmiş dönemde hakkaniyetiyle başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapan, kulübün her kademesinde görev alan  denk bütçe ve mali konularda uzman olan değerli kişilerin ortaya koyduğu bilanço da Bursaspor’un düzlüğe çıkabilmesi için gerekli olan rakamın 200-250 milyon TL. arasındaki bir kaynağın olmasıdır. Bunun içinde geçmiş dönemden gelen borçlar, futbolcu ödemeleri, devletimizin şuan için belirli müddet tanıdığı vergi ve sigorta ödemeleri, her yıl ağır bir yükle katlanılan faiz ödemeleri,süper lig için yapmak istediğiniz yeni transfer ödemeleri  gibi daha sayamadığımız bir çok borcun ödenebilmesi için gerekli olan kısa ve orta vadedeki rakam bu şekilde tahmini olarak  karşımıza çıkmaktadır. Kamuoyunda bazı yazılan ve çizilenleri okuyoruz ve gözlemliyoruz. Lütfen gerçekçi olalım siz güçlü başkan değil, Süpermen bir başkan dahi bulsanız, pandemi döneminde Dünya’nın bile yaşadığı ekonomik kriz altında tek başına bu rakamı karşılayabilecek birini zor bulursunuz. Geçmişte yapılan suistimal, israfların ve kulübü kötü yönetenlerin cezasını da hiç kimse üstlenmek istemez.

                        Taraftarlarımız geçmiş dönemde yapılan bu kötü mali yönetimin incelenmesi için şerefli bir duruş göstererek mahkeme süreci başlattı.Bu onurlu duruş için isyan eden bütün Bursaspor sevdalılarını da buradan selam olsun.

                        Bursaspor için artık geçici,erteleyici sadece biraz daha koltukta oturayım ve kendimi başkan olarak kulüp tarihine yazdırayım demek ki içi boş hedefler yerine güven ortamını sağlayacak hamleleri oluşturmak gerekmektedir. Bu zamana kadar Büyükşehir Belediyesi’nin Ticaret ve Sanayi Odasının büyük katkıları olmuş fakat mali sürdürülebilirliğin bu şekilde sağlanabilme imkanı yoktur. Bursaspor için düşünce yapısı ne olursa kim olursa olsun siyaset etkisinden arındırılarak, hepimizin ortak paydasına ait olan kişisel egolardan uzak birleştirici dayanışmacı ellerin bir araya geldiği bir kurtuluş platformu oluşturulmalıdır. Her düşünceden, her fikirden, her sektörden,her uzmanlık alanından bu şehrin havasını soluyan, kendisini Bursasporluluğa ait hisseden herkesi artık bir araya getirmeliyiz. Artık sen ben yok! Biz olmalıyız. Mali anlamda güven ortamı sağlanmalıdır. Kulübü  kişisel çıkar amacı olarak gören kişiler zaten  gerçek Bursasporlu olamaz. Böyle düşünceye sahip olan kişi veya gruplar varsa eğer derhal kulüpten uzaklaştırılmalıdır. Bunları gerçekleştirmek evet yazmak kadar kolay değil belki ama Bursaspor için bu süreçler yapılmadığında bizleri karanlık yarınların beklediği de unutulmamalıdır…

                        Bu şanlı şerefli takımın, karakterli ve duruşu sağlam taraftarları ile bu markaya sahip çıkacak iş adamları, STK ve şehrimizin bürokratları ile İnşallah güzel yarınlar için umutlu olmak istiyoruz. Her zaman için şartlar ve koşullar ne olursa olsun İYİ Kİ ! BURSASPORLUYUZ…