Fatih AKKUŞ


Gelin bu sese kulak verin!

Bursaspor’un günleri zor geçse de aslında bunu kolaylaştırmak elimizde


Hatıra kombinelerin reklamları Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerine asıldı. Evet çok kısa bir zaman içerisinde başlayacak satışları belli ki. 116.000 adet basıldığını biliyorum. 116.000 adet kombine kart 100 TL’den satışa çıkarılacak ve bir gelir elde edilecek. 11.600.000 TL gibi bir rakam elde edilmesi, giderler çıktıktan sonra 11.000.000 gibi bir rakamdan bahsediyoruz. Devre arasına kadar sürecek bir serüvende, satışın yapılması durumunda tahtanın da açılması için engel kalmayacak.

Sayın başkan gelin buna Bursa’nın bütün televizyonları, basın mensupları ortak destek olalım. El birliği ile bunu başlatalım. Hatta Bursa’nın Payitaht Çarşı alışverişlerinde olduğu gibi “Her kombineye bir çekiliş hakkı” sloganı ekleyelim. Sayın başkan yapılacak basit. Bursa şehri inşaat, sanayi, otomobil alanında en güçlü şehir. Tek, tek gezelim. Alın basın ordusunu yanınıza kapı, kapı gezelim birlikte. Kiminden araba, kiminden daire, kiminden beyaz eşya, kiminden halı, cep telefonu, bilgisayar vs…

Bunları sıraladıkça uzar, gider. 1 daire, 1 araba, 10 buz dolabı, 20 cep telefonu, 30 bilgisayar, 100 bisiklet rakamları örnek olsun diye veriyorum. Bu kampanyaya toplayalım bu ürünleri ve şehrin genelinde satış noktaları açalım. Ben iddia ediyorum bu şehirde yaşayan herkes en az 1 adet alacaktır. 2 milyon gibi bir rakam satılacaktır. Sene sonu da bu çekilişi devlet himayesinde yapalım ve hediyeleri dağıtalım. Rakamları da her hafta televizyon ve gazeteler marifetiyle yayınlayalım. Maddi anlamda başarıya bu şekilde ulaşır, seneler sonra Bursaspor için ciddi bir kampanya yapmış oluruz. Sayın başkan bunda yakalanacak bir başarı bırakın tahtayı açmayı, Bursaspor’un da önünü açar. Kasaya kalacak en az 100 milyon gibi bir rakam. Gelin bu işi hafife almayın sayın başkan. Oluşturun bir ekip kapı, kapı gezelim. Bir kez olsun bir sese kulak verin.

ŞİMDİ SIRA SİZDE

Sezon başında genç oyunculara herkes güvendi. Aslında hala daha güveniyor. Bu şehir gençlere pankart yaptı. Yer yüzünde bir tane daha takım taraftarı gösterin ki alt yapı için deplasman yapsın, cezalar alsın. Boşuna “İkinci şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak” denilmedi. Boluspor maçında bunu sahaya yansıtın. Alacağınız galibiyet belki de yukarıda anlattığımız bütün bu nedenlerin fitilini ateşleyecek. Şimdi sıra sizde, sahne sizin. Balıkesirspor galibiyetinden sonra Ege faciasını unutturun ve alacağınız güzel bir galibiyetle bu ateşi yakın.