Tolga Bahadır ŞİMŞEK


GÖTÜRÜN BİZİ TEKRAR GÜZEL YILLARA BURSASPORUM

 Maça damgasını vuran en güzel manzara büyük Bursaspor taraftarının el emeği göz nuru olarak hazırladığı ve süper lig takımlarının bile göremeyeceği müthiş kareografi !


 Maça damgasını vuran en güzel manzara büyük Bursaspor taraftarının el emeği göz nuru olarak hazırladığı ve süper lig takımlarının bile göremeyeceği müthiş kareografi !


    Oyunla ilgili olarak, Bursaspor baskılı ve koordinasyonlu oyun ruhunu ve ritmini kaybetmiş durumdadır. Korkarım ki böyle giderse bundan sonra ki haftalarda play-off yerine hiç istemediğimiz farklı hesaplar içerisine girebiliriz.


    Başkan halen aylardır kamuoyuna yapacağı açıklamayı düşünüyordur. Gerçi onun yapabileceği bir şey yok cep delik cepken delik ! Başkan ve yönetim kurulu sadece mangal partisi organizasyonları ile takımı motive etmeye çalışan sonrasında normal bir taraftar ve seyirci olarak maça gelen izleyeceği topluluğu…
    Tek farkları o yönetici sıfatıyla protokol tribününde oturmaları, prim dersen Belediye verirse var, deplasman veya futbolcu ödemeleri dersen Ticaret ve Sanayi Odası verirse var kusura bakmayın da o zaman adama sorarlar, en az bunları bile gerçekleştiremiyorsanız niçin başkan ve yönetici oldunuz. Bu şekilde herkesin ismi yazılır ve yönetici havasını reklamını alır. Kusura bakmayın böyle yöneticiliği herkes yapar.


    Bursa şehri ve takımı artık çaresizliğin, çaresiymiş gibi gözüken ve kimse almadı biz sahip çıktık imajını veren yönetimlerle bu işi götüremez. Artık boş laflara herkesin karnı tok evet bu kulübü bu hallere getirenler İnşallah bir gün yargı önünde bunun hesabını verecekler ama biz eski yıllara böyle dönemeyiz arkadaşlar…


    Eskişehirspor dışında ligin her takımının takviye yaptığı bu dönemde kadro dışılar, sakatlık, hastalık ve cezalı olma durumuna bir de doğal tecrübesizlik eklenince takımın direnci iyi ce düştü. Teknik heyetin çaresizliğini yüzünden okuyorsunuzdur. Biz bu duruma bile Cüneyt Köz ve Özer Hurmacı’ dan medet umar hale gelmişiz.


    Hafta içi yazımda belirttim, mayıs ayında Bursaspor için bir kurtuluş platformu oluşturulmalıdır. Boş laf yapmadan mali gücüyle, bürokrasisiyle, siyasetiyle, iş adamıyla, esnafıyla, işçisiyle, memuruyla kendini gerçek Bursasporlu hisseden herkes tek yürek olmalıdır. Aksi takdirde üzülüyorum ama konuşacak bir takımımız bile kalmayacaktır…