Tolga Bahadır ŞİMŞEK


Sen neymişsin be İbrahim Üzülmez!


Bursaspor, müthiş bir galibiyet alarak timsah yürüyüşüne devam etti ve zirveye bir adım daha yaklaştı. Bursaspor’un bekleri maça çok iyi başladı. Özellikle Tayfur Bingöl, ilk yarıda Volkan Şen’i sahada etkisiz hale getirdi.

İbrahim Üzülmez’in, bölgesel baskı ve oyunu daraltarak maça başlama taktiği mükemmeldi.

Orta saha da Burak Altıparmak ve Shehu’nun ısırgan oyun anlayışı, galibiyetin önemli şifresi niteliğindeydi.

Bursaspor, Adana Demirspor’un kanatlarını etkisiz hale getirmiş ve özellikle Aias Osman, Pa Dibba gibi son haftaların golcü oyuncularını, ikinci devrede saha kenarına itmiştir.

 Final maçlarından sadece bir tanesini kayıpsız geçerek, gelecek haftalar için umut aşılanmış oldu.

Bu ligde ilk iki sırada yer bularak direk Süper Lig'e çıkmak çok değerli. Aksi taktirde play-off  maçlarının dönüşü olmaması ve ayrı ambiyans içerisinde oynanması sürpriz sonuçları beraberinde getirebilmektedir.

Hatayspor’un düşüş yaşadığı bu dönemde puan farkını kapatarak devam etmek çok önemli.

Bu hafta ülkemizin çatısı olarak tabir edilen, soğuk ve buzlu yüksek rakımın olduğu dadaş diyarı Erzurumspor’un konuğu olacağız.

Öfke ve stres kontrolünü sağlamayan, Özer Hurmacı’nın eksikliği bu maçta çok fazlasıyla hissedilecektir. Özer konumundaki tecrübeli oyuncunun bu tarz hareketlere saha içinde çok dikkat etmesi gerekmektedir. Özer Hurmacı, Bursaspor’a final maçları için çok gerekli olduğunu unutmamalıdır.

Kart cezalısı Shehu’da orta sahada eksikliği bu işin cabası olmuştur. Şartlar ne olursa olsun, Erzurum deplasmanında yüksek konsantrasyon ve mücadele başarı hamlesinin temel taşı olacaktır.

Büyük Bursaspor taraftarının desteği, hırslı oyuncu yapısıyla Timsah Arena'dan çıkış çok zor. Bursaspor’un ilerleyen haftalarda zirvedeki yerini deplasmandan aldığımız puanlar belirleyecektir.

Saha içi ve saha dışındaki iletişimi, realist bakış açısı ve mütevazi kimliğiyle, İbrahim Üzülmez’i bir kez daha kutluyorum. Bursaspor’un  en önemli ihtiyacı olan birlik beraberlik duygusunu takıma kazandıran İbrahim Üzülmez olmuştur.