Osmangazi’den yeni sağlık yatırımı

Osmangazi Belediyesi tarafından inşa edilen 53 No’lu Şehit Üsteğmen Aykut Köroğlu Aile Sağlığı Merkezi törenle hizmete açıldı.

BURSA HABER 29.02.2024 22:06:00 0
Osmangazi’den yeni sağlık yatırımı

Osmangazi’nin planlı ve modern gelişim bölgelerinden biri olan Hamitler Mahallesi’nde yaşanan hızlı gelişimle birlikte ortaya çıkan sağlık merkezi ihtiyacı Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan modern merkez ile karşılanmış oldu. 53 No’lu Şehit Üsteğmen Aykut Köroğlu Hamitler Aile Sağlığı Merkezi açılışı törenine; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Arif Bayrak, İl Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Mustafa Çetin, Osmangazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Betül Bakış, Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan Mandacı, AK Parti Osmangazi İlçe Yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, açılış töreninde yaptığı konuşmada Hamitler Mahallesi’nin Bursa’nın yeni gelişim bölgelerinden biri olduğunu belirterek, “Hamitler, Yunuseli ve Güneştepe bölgelerimiz, alt yapı çalışmaları tamamlanmış, yolları, parkları, sağlık tesisleri, sosyal alanlarıyla Bursa’nın modern yüzü olarak ortaya çıkmıştır. Planlı çalışmalarla birlikte sürecin takibinde ortaya çıkan projelerimiz var. Biz planlı şehirciliği önemsedik. Osmangazi, Bursa’da merkez ve tarihi şehir. Tarihi doku bizim için önemli. Bunun yanında modern şehir de önemli. Sağlıklı bir yapılaşmanın önemini bir kez daha gördük. Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem sonrası sorulan soru oturduğum bina ne kadar güvenli? Biz göreve geldiğimizden bu yana güvenli binalar, dönüşümler, yeni yapılaşmalar hayata geçti. Şehrin birçok bölgesinde yapmış olduğumuz güvenli yapılar var. 50 bin civarında konuta oturma izni verildi. Şehir kendini yeniliyor. Modern yapılarla birlikte bölgenin gelişimi sosyal donatılarla çok daha kaliteli hale geliyor.” ifadelerini kullandı. 

5 DOKTOR HİZMET VERECEK

Hamitler Aile Sağlığı Merkezi’nin de modern bölgeye yakışacak bir merkez olduğunu belirten Başkan Dündar, “Yeni hizmete açtığımız Aile Sağlığı Merkezinde 5 tane muayene odası,  1 tane aşı ve bebek izleme odası, enjeksiyon pansiyon odası, üreme sağlığı, laboratuvar odası bulunuyor. 5 doktor hizmet verecek. Günlük ortalama 70-80 civarında hasta tedavi görüyor. Sağlık hizmetleriyle ilçeye birçok alanda çalışmaları hayata geçirdik. Türkiye’de tek olan Bursa Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi 15 yıl boyunca uğraştığımız bir konu. Kamulaştırmalarını yaptık, bizlerin katkısıyla ortaya çıktı. Hedefimiz güzel bir Osmangazi’de sağlıklı bir şekilde yaşamak.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Arif Bayrak da Hamitler Mahallesi’nin Bursa’nın cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini ifade ederek, Osmangazi Belediyesi’nin kazandırdığı yeni sağlık merkezinin hayırlı olmasını diledi.

İl Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Mustafa Çetin de bölgedeki önemli bir sağlık ihtiyacının karşılandığını belirterek, hizmetlerinden dolayı Başkan Dündar ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından sağlık merkezinin açılış kurdelasını kesen protokol, merkezdeki birimleri gezerek görev yapan sağlık çalışanlarıyla sohbet etti.


Bursa Valiliği'nde kurban bayramı kutlaması

Başkan Bozbey Büyükşehir ailesiyle bayramlaştı

Bursa'da bayramda ulaşım ücretsiz olacak

İnegöl Vergi Dairesi Futbol Takımı Shadow-Cup şampiyonu oldu

Bursa Büyükşehir personellerine çifte bayram

Yıldırım'da karne heyecanı

Yıldırım'da Erguvan coşkusu

Yıldırım'da gönüller bayram etti

Orhaneli’ndeki yangında 96 hektar orman kül oldu, ağaçlandırma çalışması başladı

Trafiğin tıkandığını gördü, geri viteste tehlike saçarak ilerledi

Bursa polisi Görükle Mahallesi’nde kuş uçurtmadı

Gürsu esnafına mektuplu sağduyu çağrısı

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Murat Soydan son yolculuğuna uğurlandı

TFF 2. Lig ve 3. Lig’de kura çekimi gerçekleştirildi

Bursa’nın ‘Kent Anayasası’ şekilleniyor

Kurbanlık firarda

Milli Takım’ın EURO 2024 özel şarkısı "Türkiye’m"in klibi yayınlandı

Başkan Bozbey’den Bursalılara müjde

Başkan Bozbey haziran ayı değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi

İnegöl Akhisar Spor Salonu ekim ayında hizmete giriyor

Bursa Valiliği'nden Selma Ateş açıklaması

Kutsal Topraklarda 17 Türk hacı adayı vefat etti

Bozdoğan-42 operasyonunda 58 şüpheli yakalandı

Bursa'da uyuşturucu operasyonu

Çin'den Yıldırım'a üst düzey ziyaret

Vali Demirtaş Osmangazi Belediyesi'ni ziyaret etti

Gazze'de ölü sayısı 37 bin 202'ye yükseldi

Enes Çelik Cumhuriyet Başsavcısını ziyaret etti

İnegöl'ün geleceği ortak akılla planlanıyor

Yıldırım Belediyesi'nden çölyak hastalarına kurban bayramı desteği

Yükleniyor