Tolga Bahadır ŞİMŞEK


YKS İÇİN SON BİR GÜN KALA NELER YAPILABİLİR?

YKS İÇİN SON BİR GÜN KALA NELER YAPILABİLİR?


-Pandemi süreci insan hayatını dijital hale getirirken, geleceğin vizyonunu planlarken asla teknolojiye kayıtsız kalamayız.
-Sınav saatinden hemen önce sınav salonlarında olunuz. Geç kalmak gibi anlamsız stresi yaşamayınız.
-Bu sınav sizin sınavınızdır. Bölüm, meslek ve üniversite seçimlerinizi birilerini mutlu etmek için değil, kendi öz benliğinizin mutluluğu için seçimleri yapmanız gerekmektedir.
-Veliler geçmişten kalan ve kendilerinin olmak isteyip olamadığı, meslek seçimlerini çocuklarına bir zorunluluk gibi empoze etmekten vazgeçmelidirler.
-Rutinde yediğiniz, içtiğiniz ve yemek saatlerinizi hiç bozmadan hareket ediniz.
-Sınavın sonrasındaki ihtimal ve varsayımları bugünden konuşmanın ve tartışmanın hiçbir anlamı yoktur.
-Yaşadığınız şehirde doğa sizi bekliyor. Kendinizi dinlendirecek yürüyüş ve açık hava ortamında kalmanız nefesinize ve sınav öncesi ruhunuza iyi gelecektir.
-Değerli velilerimiz bu dönemde değişen kuşak çatışmalarına girmekten kaçınalım. Unutmayın ki 70’ler 80’ler ve 90’ları  yaşamıyoruz. Ansiklopedilerin toz olduğu bir çağda olduğumuzu bilelim.
 -Sınava katılacak genç arkadaşlara  BAŞARILI BİR KİŞİ OLMAK YERİNE DEĞERLİ BİR İNSAN OLMAK anlayışının kazandırılması, gelecek hayatının en önemli misyonudur.
-Sınav öncesi başarı hikayeleri okuyun. Zorluklarla başa çıkarak hayatını kazanmış bilge kişilerin otobiyografileri sizi başka bir erdemliğe ulaştırır.
-Bu sınavın önemli detaylarından birinin tamamlayıcı aşamanın tercih dönemi etkinliği olduğunu unutmayınız.
-Sınavı da çok fazla abartmayınız. Hayatınızda her şey için hayırlısı olsun.
-Sınavlarda eleme yönündeki en önemli kriter süredir. Zaman yönetimini en iyi şekilde oluşturma konusunda temkinli olunuz.

BAŞARI HAK EDENİNDİR.

ÖĞR.GÖR.TOLGA BAHADIR ŞİMŞEK- BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

Tolga Bahadır Şimşek ile iletişime geçip soru sormak için tıklayınız